Finanční poradci, vyzkoušejte si PPZ test svých odborných znalostí

Již delší dobu nejste spokojeni se svou nynější prací a uvažujete, že se budete věnovat zcela jinému oboru? Zkoušeli jste si najít něco jiného, ale nedaří se vám nalézt takové zaměstnání, které by vás bavilo a zároveň bylo perspektivní i z pohledu výdělku? Proto vás láká finanční oblast a rádi byste zkusili štěstí, jako finanční či pojišťovací poradce? Bariéry vstupy do tohoto odvětví takřka neexistují a tuto profesi může vykonávat téměř každý.

V podstatě stačí mí živnostenský list, který vás opravňuje radit klientům s úvěry a hypotékami. Ale nemůžete nabízet žádné pojistné produkty. Toto oprávnění získáte až po úspěšném absolvování testu podřízených pojišťovacích zprostředkovatelů (využívá se rovněž zkratka PPZ). Zvládnout jej můžete i vy! Pro prodej a rady, které mají investiční charakter je potřeba splnit podmínky přísnější. Základní předpoklady pro výkon finančního a pojišťovacího poradce jsou tedy dva! Musíte mít věk nad 18 let a úspěšně složit zkoušku PPZ.

Pakliže se chcete o problematice zkoušek dozvědět více, doporučujeme navštívit portál https://www.ppztest.cz. Zde kromě užitečných informací, např. k legislativě, naleznete online vzorový PPZ test, kde si mohou finanční poradci vyzkoušet své odborné znalosti. I vy máte tuto možnost získat obrázek o tom, co vše je potřeba umět a vědět. Test má formu webové aplikace a jedná se o jedinou online aplikaci, kterou si můžete stáhnout do svého mobilu se systémem Android.

Zkoušky probíhají pod záštitou České národní banky a vy se na ně můžete připravit díky vzorovému testu PPZ od SMS finanční poradenství. Nabijete znalosti, schopnosti a morální kvality, jež jsou pro úspěšného finančního poradce důležité a zároveň i prospěšné pro klienty. Další zkušenosti pak získáte samozřejmě časem, jak jinak, než praxí.