Graffiti: problém velkých i menších měst

Graffiti zejména ve velkoměstech takřka neberou konce, ale stále častěji se s nimi musí potýkat majitelé nemovitostí také na menších městech.

Umění versus vandalismus

Zapálený sprejer vám bude zarytě tvrdit a přesvědčovat vás, že jeho dílo je uměním, které si zaslouží obdiv. I sebekrásnější a zajímavější výtvor nasprejovaný na fasádě však žádný majitel nemovitosti za projev uměleckého nadání považovat nebude. S tím nelze než souhlasit, co více lze však při boji s graffiti dělat?

Povolené versus zakázané graffiti

V mnoha městech v poslední době vznikají plochy, na kterých mohou sprejeři dát průchod své fantazii, což napomáhá předcházet vzniku graffiti na nových fasádách, plotech a podobně. V našich podmínkách je to však naprosto ojedinělý počin, proto se výtvory sprejerů objevují na soukromém majetku, který pouze hyzdí.

Jak graffiti odstranit?

Jednou možností je využít služeb firmy specializující se na odstraňování graffiti. V takovém případě je však nutno počítat s poměrně vysokými náklady na opravdu dokonalé odstranění graffiti. Jestliže nechcete na odstranění graffiti vynakládat více finančních prostředků, než je nezbytně nutné, rozhodně by vaší pozornosti neměl ujít kvalitní odstraňovač graffiti, který můžete zakoupit v e-shopu Envistore.cz.

Na co si dát pozor?

Důsledně se však vyvarujte použití jiných chemických prostředků, které k odstranění graffiti nejsou výslovně určeny. Ty totiž většinou graffiti neodstranění dostatečně, nebo naopak dojde k nežádoucímu poškození čištěného povrchu. Celé čištění vás tak bude stát pouze spoustu námahy a peněz.

Jde to však ještě snadněji! Kvalitní antigraffiti nátěr zabrání vzniku nevzhledných kreseb a nápisů, takže velmi spolehlivě odradí sprejery i od další nevítané návštěvy.