Hokej – sport s celoročním provozem

Hokej patří nejen mezi nejoblíbenější sporty, propadnout mu totiž můžete bez ohledu na to, zda je či není zimní sezóna. I když je lední hokej v popředí všech ostatních variant, stále více sportovních fanoušků improvizuje a vznikají nové možnosti, jak si užít hru a neomezovat se pouze na ledovou plochu. Populární je například varianta street hockey, kde zůstává princip hry stejný, ale místo bruslí na led jednoduše obujete kolečkové brusle a puk vyměníte za speciální míček.

Hokej na kolečkách

Pouliční hokej, což je doslovný překlad street hockey z amerického originálu, přišel právě ze severu tohoto nového kontinentu na přelomu 19. a 20. století. Tehdy se začínalo s betonováním cest a mladí lidé hledali možnosti, jak si užít sport a kolektivní hru bez limitů. Zrodil se inline hokej, který dnes patří mezi běžné sportovní a týmové aktivity, s nimiž se setkáte prakticky kdekoliv. Pokud fandíte lednímu hokeji, rádi si jej zahrajete, ale mimo sezónu nechcete vypadnout ze cviku, pak se tento jiný styl vyplatí zkusit.

Pokud zatím nemáte brusle inline, pak se obraťte na špičku ve svém oboru. Značku, za kterou stojí dlouhé roky zkušeností a jejíž modely nosí největší špičky sportovního světa. Při koupi bruslí je třeba zvolit správnou velikost. Ta se odvíjí od tabulek, ale myslete na to, že brusle musí skvěle na noze sedět, rozhodně se nesmí volně hýbat a stejně tak vás jakkoliv omezovat v pohybu. Velikost bruslí nabízí prodejce na svých stránkách včetně doporučení, jak správnou velikost vybrat. Ať už budete hledat zimní variantu bot či brusle na pozemní hru, máte na výběr z širokého sortimentu nejnovějších modelů určených pro různé preferované styly jízdy.

Myslete na bezpečnost

Hokej obecně patří mezi drsnější sporty plné kontaktu a možných pádů či střetů. Pro drtivou většinu hráčů představuje hokej adrenalin, a proto se mu dá velmi snadno propadnout. Nezapomínejte proto na ochranu hlavy, ta je stěžejní, pro profesionální hráče či sportovní amatéry se nabízí chrániče a také další doplňky. Například v létě oceníte rukavice na inline, s nimiž budete mít stabilní úchop hokejky i jistotu rukou v bezpečí.