Kde pořídit kvalitní koncové měrky za dobrou cenu?

Přesné měření je důležité nejen ve strojírenství, ale i ve spoustě jiných oborů. K měření se používají posuvná měřítka, hloubkoměry, úchylkoměry i jiná měřidla. K ověřování správnosti rozměrů pak slouží kalibry. Víte ovšem, jakým způsobem se ověřuje, že měřidla měří správně?

Právě k tomu slouží koncové měrky, s nimiž se setkáte také pod názvy základní měrky, Johanssonovy měrky nebo hezky česky Johanssonky.

Koncové měrky se typicky prodávají v sadách

Koncové měrky mají různá využití, obvykle se využívají jako hmotný etalon délky, případně v přesném strojírenství. Podle využití je třeba hledat měrky ve správné třídě, vyrábí se totiž ve čtyřech stupních přesnosti. Nejpřesnější jsou kalibrační měrky (třída označovaná AA, 00 nebo K), nejméně přesné jsou dílenské (označovány písmenem C nebo číslicí 2).

Koncové měrky se prodávají v sadách. V sadě najdete měrky o různých velikostech a jejich skládáním k sobě vytváříte patřičné rozměry. Měrky mají přilnavý povrch, pokud je spojíte, velmi dobře u sebe drží, měření je přesné, nevznikají žádné nepřesnosti vlivem spojení.

Vyberte si správný materiál i velikost

Sady – koncových měrek se vyrábí v různých velikostech. Existují krátké (0,3 až 100 mm) i dlouhé (125 mm až 1000 mm) měrky. Liší se také v materiálech, setkáte se s měrkami ocelovými, keramickými a z karbidu wolframu (tvrdokovové). Keramické měrky mají obecně vyšší odolnost vůči otěru než ocelové.

Všechny tyto koncové měrky pořídíte v e-shopu Měřidla.cz, který provozuje česká společnost Michovský-TOOLS s.r.o. Na výběr jsou sady s 31, 87 nebo 103 díly. Firma však prodává měrky i samostatně, pokud se vám některá poškodila či ztratila. Ceny jsou velmi příznivé a dodací lhůty krátké. Jaké typy měrek jsou v nabídce, zjistíte přímo na webových stránkách Měřidla.cz, případně je možné se informovat telefonicky či e-mailem.