Jak na školní sraz

Třídní srazy patří k velice oblíbeným událostem. Pro pořadatele ale mohou skrývat menší obtíže. Jistě záleží na tom, jak vážně tuto akci pojmete, ale pro mnoho lidí je třídní sraz velmi velkolepou příležitostí, kterou připravují i měsíce dopředu. Patříte-li mezi ně, jistě se vám bude hodit pár následujících tipů.

Dobré, ale ne předražené jídlo

Problémem třídních srazů, zejména těch ze základních škol, jsou sociální rozdíly. Pořadatel takovéto akce musí především myslet na to, pro koho školní sraz pořádá. Není vhodné pozvat spolužáky do nejdražší restaurace v okolí. Trapný ostych při výběru z jídelního lístku by atmosféru celého večera naprosto pokazil. Navíc není nikde psáno, že nejdražší jídlo musí být vždy i tím nejchutnějším. Luxusní restaurace mívají velmi omezený výběr, a to při setkání větší společnosti může být nevýhodou.

Jistě ve svém městě najdete restauraci, kde se dá kvalitně najíst a příjemně posedět, aniž by to zruinovalo peněženku. Další rady, kde a jak najít tu správnou restauraci, naleznete zde.

Kvalitní a vhodné pití

Součástí třídních srazů, nebo chcete-li večírků, je i kvalitní pití. Sklenkou kvalitní whiskey nebo tequily rozhodně nikdo nepohrdne. Až budete chtít pozvat své spolužáky na panáka, ať už to bude whiskey, slivovice či vodka, přikloňte se ke kvalitnější značce. O ranní bolehlav nikdo nestojí. V dobré restauraci vám navíc mohou i pomoci s výběrem alkoholu k různým druhům pokrmů. Ke každému jídlu se totiž hodí něco jiného.

Kde nepořádat třídní sraz

Poslední rada na závěr. Školní srazy není vhodné pořádat v klubech nebo na diskotékách. To, co baví jednoho, nemusí bavit ostatní. Navíc v hlučném prostředí si jen málokdo sdělí své úspěchy a neúspěchy. Dále také není vhodným řešením pořádat třídní sraz například na zahradě movitějšího spolužáka. Ani takovéto setkání by nemuselo mít kýženou přátelskou atmosféru.