Jak si půjčit peníze?

Možná se právě nacházíte v situaci, kdy vám finance poněkud nedostačují a přemýšlíte, jak nastálý problém vyřešit co možná nejlépe.
Někdo potřebuje zařízení bytu, jiný automobil, další by se konečně rád postavil na vlastní nohy a koupit si byt či dům. Mnohdy jde taková starost vyřešit překvapivě lehce, bez dlouhodobého šetření či toho, že si vysněnou věc budete dokonce muset odepřít.

Víte, co chcete?

Základem je vědět, co chcete. Nestyďte se požádat o radu pracovníka zvolené banky, od toho tam je. Kromě vysvětlení se vám dostane i cenné rady, jaký úvěrový produkt je pro vás nejvhodnější a zda si ten či onen způsob financování můžete dovolit.

Půjčka bez prokazování účelu

Půjčka tohoto typu je ideálním způsobem, jak zafinancovat koupi nového auta nebo vybavení domácnosti nábytkem. Banka se neptá, nač konkrétně finance potřebujete a celé vyřízení takové půjčky je poměrně snadné a rychlé. Úvěr lze obvykle rozložit do několika let tak, aby částka splátky byla pro vás co nejméně omezující. Úroky, které bance zaplatíte, však bývají o něco vyšší, než v případě, když můžete doložit své výdaje a uvažovat tak nad úvěrem účelovým.

Když víte, zač peníze utratíte a můžete to doložit

Typickým příkladem takové půjčky je půjčka na bydlení, kdy bance doložíte a dokladujete výdaje, které jste vynaložili. Obvykle nemusíte dokladovat úvěr v plné výši a část dokladů lze doložit i zpětně. Výhodou účelového úvěru je dozajista nižší úroková sazba.

A co když stavíme svépomocí?

Pokud jste kutil a mnoho věcí jste doma vytvářel a stavěl sám, tedy bez dokladů a faktur, bude pro vás ideální takzvaná Americká hypotéka. Ta je určena i pro ty, kteří prostě nechtějí bance předkládat účty za každou plechovku barvy nebo dveřní zárubeň. Finanční prostředky vám budou načerpány na základě zástavy nemovitosti a sympatická je také obvykle o něco nižší úroková sazba než u běžných úvěrů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.