Proč (ne)kupovat levné pneu?

Zima už nám dala sbohem, a tak už konečně můžete přezout své vozidlo ze zimních pneumatik na letní. Na trhu působí celá řada výrobců pneumatik, které nabízí pneumatiky různé kvality, s různými vlastnostmi a hlavně v různé cenové relaci. Je proto těžké vybrat si pneumatiky, které vám vyhovují po všech stránkách. Spousta řidičů se však rozhoduje pro koupi levných pneumatik, ale ne vždy se to vyplatí. V dnešním článku se na levné pneu podíváme podrobněji.

Pokud vám letní pneumatiky z minulé sezóny dosloužily, musíte si objednat nové. Na trhu se vám nabízí takzvané levné pneu, ale ne všechny jsou tak kvalitní, jak se na první pohled zdají. Při výběru pneumatik byste si měli dávat pozor na to, jaké pneumatiky vůbec kupujete. Šetřit se v této oblasti rozhodně nevyplácí. Často můžete na billboardech či reklamních bannerech vidět levné pneu, ale jen proto, že mají dobrou reklamu, nemusí být kvalitní.

Sledujte testy

Sice od zimy 2012 musí být všechny pneumatiky štítkované podle Evropské unie. Štítky vás informují o přilnavosti pneumatiky na mokrém povrchu vozovky, o hlučnosti a o spotřebě paliva. Ale tyto informace vám neprozradí, zda je pneumatika opravdu kvalitní. Proto se provádí testy, ve kterých se snadno zjistí, které pneumatiky mohou nabídnout perfektní vlastnosti. V testech je testováno mnohem více vlastností pneumatik, například riziko aquaplaningu, vnější a vnitřní hlučnost, brzdění na mokré a suché vozovce a podobně. Každá pneumatika by měla mít na auto esa v rukávu. Jedině tak si zajistíte dobré jízdní vlastnosti vozidla, ať už máte vozidlo Ford Mondeo či Volkswagen Passat.

I přesto, že si za pneumatiky možná připlatíte i několik tisíc korun, se vám to vyplatí v dlouhodobém horizontu. Dražší pneumatiky totiž často déle vydrží. Levné pneu se zase rychle sjedou, a tak brzy můžete kupovat zase nové pneumatiky.

Náš tip: Jestliže si chcete koupit rovnou nové auto, pak na to staré vám pomůže výkup vozidel. Dostanete peníze za své staré auto, a pak si stačí připlatit a koupit nové.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.