Jak ušetřit na krmivu pro psy?

Domácí mazlíčci jsou dnes plnohodnotnými členy rodiny. V mnoha domácnostech máme pejska nebo třeba kočičku. Dle průzkumů jsou Češi vyloženě pejskaři a pokud vlastníte i vy pejska, moc dobře víte, kolik toho takový miláček spořádá. Pro svůj zdravý vývin však potřebuje kvalitní stravu, stejně jako lidé a rozhodně byste mu ji měli dopřát. Proto vám dnes poradíme, jak byste mohli na krmení ušetřit, aniž byste jej ošidili o potřebné živiny, minerály, vitamíny apod.

Granule a vhodné značky

Nejpohodlnější je určitě kupovat suché krmivo, nebo-li granule. V tomto případě je možné šetřit jen tehdy, pokud bude zachována kvalita. Rozhodně se nevyplácí přejít na marketové či ekonomické řady krmiv. Je sice fakt, že jsou takové granule levnější, ale po nějakém čase se to, co ušetříte může projevit na zdraví vašeho čtyřnohého kamaráda a za veterinární péči zaplatíte mnohem více. Takže zapomeňte na levné granule, prodávané v Kauflandu, Tescu, Lidlu apod. Doporučit lze značky, které jsou prodávány ve zverimexech, u veterinářů či v internetových obchodech. Např. Acana, Royal Canine, Eucanuba, Nutram, Purina Pro Plan, K-9, Brit Care. U těchto značek je možné zakoupit granule vhodné pro malé, střední i velká plemena, pro dospělé psy i štěňata. Dokonce i pro konkrétní rasy, např. čivavy, yorkshiry, labradory, boxery, německé ovčáky apod.

Srovnání ceny granulí

V případě granulí je výhodnější nakupovat větší balení a ušetříte tak nějakou tu stovku. Vezměme si např. granule Royal Canine MINI Adult. Jedná se o granule, které jsou určeny pro malá plemena. Jelikož jsou pro malé pejsky, vystačilo by vám zakoupit na měsíc přibližně 800 kg granulí – nejmenší možné balení.

Ceny dle Heureka.cz:

8 kg balení: od 645 Kč
Pokud budeme brát v potah nejlevnější cenu 645 Kč vyjde 1 kg těchto granulí na 81 Kč.

2 kg balení: od 205 Kč
Zde jsme vzali opět nejlevnější cenu 205 Kč a 1 kg v tomto případě stojí 102,50 Kč.

800 g balení: od 106 Kč
Při zohlednění nejnižší ceny za toto balení, přijde 1 kg na 132,50 Kč.

Zde vidíte markantní rozdíl mezi cenou za 1 kg u většího a nejmenšího balení. Rozdíl činí 51,50 Kč za jeden kilogram.

Jestliže přece jen nechcete kupovat rovnou velké balení, v mnoha kamenných obchodech s krmivy pro psy je možné zakoupit granule na váhu. Takže klidně můžete pořídit jen 1 kg vámi žádaných granulí za mnohem nižší cenu, než-li přímo originální balení. V těchto obchodech prodávají granule právě z těch největších možných balení, a proto vás toto krmivo přijde levněji.

Opět platí, že je rovněž výhodnější nakupovat v internetových obchodech, kde nabízí nižší ceny, než v kamenných obchodech a navíc i větší výběr značek.

Poraďte se s veterinářem

Jelikož se na trhu nachází obrovská škála nejrůznějších značek granulí a je těžké se mezi nimi zorientovat, určit, které pro vašeho pejska budou nejvhodnější, poraďte se s veterinářem. Ten vám dokáže zhodnotit rozdíl mezi jednotlivými značkami a jistě vám doporučí ty, které vašemu pejskovi budou vyhovovat. Třeba právě vy dáváte svému pejskovi drahé granule a přitom byste mohli kupovat levnější, avšak jinou značku s naprosto stejným složením.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.