Jak ušetřit používáním kreditní karty?

Kreditní karta je formou úvěru, který poskytuje banka klientovi. Použitím karty čerpá zákazník půjčku, kterou bance splácí. Tento proces se děje opakovaně – při splacení je dostupný kredit opět navýšen.

Na rozdíl od jiných půjček je možné kartu použít dle vlastního uvážení – platit v obchodě běžný denní nákup nebo neplánovaný nákup větších spotřebičů, zaplatit útratu v restauraci, vybrat hotovost z bankomatu. Také splácení se řídí možnostmi klienta. Nejvýhodnější je využití tzv. bezúročného období (35-55 dní). Pokud je částka vrácena bance do data uvedeného na výpisu, neúčtuje si žádný úrok a celá služba je tedy zdarma.

Každý si vybere tu svou podle svého životního stylu

Před vyřízením kreditní karty je dobré si prostudovat a vyptat se, co jednotlivé karty nabízejí. Dnes je kreditních karet spousta druhů s různými výhodami, každý si jistě vybere tu svou. Na co se tedy hlavně zaměřit? Důležitou informací je délka bezúročného období a minimální splátka, což je částka, kterou je třeba každý měsíc uhradit. Další doplňkové služby zajišťují bezpečnost při používání karty a řeší krizové situace, např. při ztrátě karty v zahraničí nebo pojištění schopnosti splácet při pracovní neschopnosti. V poslední době se rozšiřuje možnost bezkontaktního placení menších částek, kdy je karta opatřena nálepkou, která se jen přiloží ke čtečce.

Různé varianty kreditních karet a jejich výhody

Banky nabízejí různé druhy kreditních karet ve spojení se svými partnery. Základní verze bývá bez poplatků za vydání i vedení. Klienti mohou vybírat z dalších možností podle stylu svého života – někdo létá často do zahraničí, někdo rád nakupuje, jiný hodně telefonuje. S jakoukoli kreditní kartou získá většinou nakupující slevy ve vybraných restauracích a obchodech. S jinými kartami je možné sbírat prémie a pak si zvolit odměnu podle svého výběru. Dalšími partnery bývají aerolinie, benzínky, telefonní operátoři. V každém případě je možné při promyšleném používání kreditní karty i ušetřit.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.