Jak ušetřit při koupi dodávky? Zaměřte se na mladší ojetiny!

Rozhodli jste se pro pořízení užitkového vozu, ale znejistěli jste nad ceníky nových modelů? Experti tvrdí, že se nová dodávka nevyplatí a mnohem výhodnější je několik let staré vozidlo. Hodnota nejrychleji klesá v prvních dvou letech a můžete díky tomu ušetřit stovky tisíc korun. Na co byste si však měli dát pozor?

Koupě nového auta je pokládána za nejhorší možnou investici. Jakmile podepíšete smlouvu a stanete se prvním majitelem, cena vozidla klesne zhruba o pětinu. Vlastně nemůže být o nějaké investici ani řeč, pokud tedy nekupujete veterána s historickou hodnotou.

V praxi se samozřejmě liší rychlost poklesu hodnoty užitkových vozů jednotlivých značek. Největšími držáky jsou německé užitkové vozy značky Volkswagen, za kterými se v těsném závěsu drží dodávky značek Peugeot a Citroën. Na opačném konci žebříčku najdete vozy italské automobilky Fiat.

autobazar užitkových vozů

Starší užitková vozidla mají poněkud pokřivenou reputaci. Většina lidí si totiž pod pojmem ojetá dodávka představí 20 let starý Ford Transit s půl milionem najetých kilometrů na tachometru. Skutečnost je ovšem úplně jiná – specializovaný autobazar užitkových vozů nabízí široké spektrum zánovních dodávek v perfektním stavu.

Stačí umět jen trochu počítat a snadno dojdete k závěru, že se vám nová dodávka z finančního hlediska nevyplatí. Pád ceny v prvním roce může činit i 30 %, což je v případě užitkového vozidla s původní cenou půl milionu úspora ve výši sto padesáti tisíc korun. Ještě zajímavější částku lze ušetřit při koupi několik let starého automobilu.

Pořízení staršího vozidla samozřejmě obnáší určitá rizika, ale ta můžete úspěšně eliminovat tím, že se po dodávce poohlédnete u renomovaného prodejce. Solidní autobazar dodávek garantuje původ vozidel a neváhá doložit servisní knížku.