Jak zní reproduktory za padesát tisíc? Přijďte si je poslechnout

Bez hudby by byl život mnohem nudnější a obyčejnější. Téměř každý má doma dobrá sluchátka či reproduktory a aspoň sem tam si pustí nějakou dobrou muziku. Opravdoví audiofilové za toto vybavení neváhají dát desetitisíce. Jak hudba z takových zařízení zní? Přijďte to zažít na vlastní kůži. Tedy spíše sluch!

V klasických elektroprodejnách je příliš často nenajdete. Pokud toužíte po skutečně kvalitním audio zážitku ze špičkových reproduktorů, budete se muset obrátit na specializovaného prodejce. Takovým je například AVcenter.cz, e-shop se studiem v Praze, kam můžete přijít a porovnat výrobky highendových značek. Čekají vás tady fenomenální výrobky značek Chord Electronices, Accuphase, Audiovector či McIntosh.

Na Vinohradské si poslechnete opravdové audio lahůdky

Těch padesát tisíc avizovaných v nadpisu je ve skutečnosti ještě docela málo. V pražském showroomu na adrese Vinohradská 174 toho najdete mnohem více a s mnohem vyšší cenovkou. Poslechnete si tu špičkové reprosoustavy, gramofony, integrované zesilovače, SA CD přehrávače, subwoofery a mnoho dalšího. Mají tu také luxusní privátní kinosál s dokonalým zvukem. Zájemci si mohou po domluvě poslechnout i legendární reproduktory Bowers & Wilkins Nautilus či Sonus faber Aida.

Jak ušetřit? Výprodejem ze studia

Nabízelo by se říct, že kdo se snaží na nákupu audio vybavení ušetřit, ten by se měl poohlédnout spíš jinde než v AVcenter.cz. Za zmínku však stojí výprodej ze studia, kde koupíte skvělou techniku s plnou zárukou o tisíce, někdy desetitisíce korun levněji. E-shop má samozřejmě i akce a prodává rozbalené zboží. I tohle je tedy možná cesta, jak nakoupit VIP audio vybavení za přijatelné ceny. Rozdíl od „obyčejné“ audio techniky je znát. O tom se ostatně snadno přesvědčíte, pokud navštívíte showroom a zkusíte si něco poslechnout.