Je malá SMS půjčka s nulovým úrokem výhodná?

Hitem posledních let se stala takzvaná SMS půjčka, která je určena pro zoufalé zájemce o peníze, jimž banky většinou nepůjčí. Stačí napsat jednoduchý kód prostřednictvím textové zprávy SMS a peníze máte okamžitě k dispozici. Sice se SMS půjčka na první pohled tváří jako správné řešení vašich finančních problémů, ale ve skutečnosti vás dostane ještě více do dluhů.

SMS půjčka se prezentuje jako velmi výhodná půjčka, u které nemusíte platit úroky. Ale jak víte, dnes vám nedá nikdo nic zadarmo a půjčku v nebankovním sektoru už vůbec ne. Podívejme se tedy, jaký je fígl v této půjčce.

ČTĚTE TAKÉ: Vyplatí se dnes rychlé půjčky?

Neplatíte úroky, ale poplatky

SMS půjčka je poskytována zpravidla na menší obnos peněz, a to od 500 Kč do 10 000 Kč. Má být pomocnou půjčku pro lidi ve finanční tísni před výplatou. Poskytovatelé slibují jejich rychlé a snadné vyřízení, absenci dokladů a podobně. Jediné, co ke sjednání půjčky potřebujete, jsou dva doklady totožnosti. Tak proč si takovou půjčku s výhodami nepůjčit?

To si říká snad každý, kdo odešle SMS s žádostí o půjčku. Pak ale lituje. Sice neplatíte úroky, ale pouze poplatky. Pouze, s trochou nadsázky. Poplatky jsou poměrně vysoké a v přepočtu na RPSN se jedná až o 600 %, někdy i více. Peníze jsou vám poskytnuty totiž na několik dnů. Pokud si půjčíte 1 000 Kč, pak musíte do 14 dnů vrátit 1 250 Kč. Čím vyšší je částka a čím delší je doba splatnosti, tím je poplatek vyšší. Asociace finančních zprostředkovatelů se snaží lidem s financemi pomoct, ale nebankovní lichváři jim jejich snahu ničí.

Platíte i pokuty

Pokud se stane, že nestihnete zaplatit včas, pak se vám účtují i pokuty za prodlení, a tak se vám může půjčka ještě více prodražit.

Jestliže si tedy chcete půjčit peníze, pak se obraťte raději na banku, která vám nabízí účelovou i neúčelovou půjčku. Pokud chcete, aby vám v garáži stála Škoda Fabia, pak víte, že je to poměrně velká investice, tak budete potřebovat i kvalitní úvěrový produkt. Na SMS půjčky raději zapomeňte a vyhněte se jim obloukem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.