Když zaměstnanec způsobí škodu

Chytrému napověz, hloupého trkni. Kdo jednou uzavře pracovněprávní poměr, zavazuje se svému chlebodárci odvádět smluvenou práci, za kterou dostává finanční odměnu neboli plat. Zaměstnanec má svá práva, ale i povinnosti. Veškeré úkony se řídí ujednáním Zákoníku práce. 

Legislativní předpis sice myslí i na případy, kdy se zaměstnanci přihodí nějaká nehoda a způsobí svému zaměstnavateli škodu, aby ho ochránil před finančním vykrvácením. Zákoník práce ohraničí při způsobení škody maximální výší, kterou má pracovník zaplatit, ale částku za něj neuhradí, ani mu ji neodpustí. V tu chvíli přichází na řadu komerční pojištění. Pojištění odpovědnosti zaměstnance je tím správným produktem, který vám doslova „vytrhne trn z paty“.

Výhody pojistky

Pojištění se vztahuje na odpovědnost pojištěného za škodu, kterou způsobil jako zaměstnanec svému zaměstnavateli při plnění pracovních úkolů v pracovněprávním vztahu. Výhodou pojistky je fakt, že má široký rozsah pojistné ochrany, nízkou spoluúčast s možností volby a celosvětovou platnost bez příplatku. Maximální částka pojistného plnění je půl milionu korun. Je-li tak sjednáno v pojistné smlouvě, limit spoluúčasti zaměstnance je maximálně 5.000 Kč.

pojištění odpovědnosti

Pojištění odpovědnosti zaměstnance patří do portfolia služeb pojištění odpovědnosti. Tento druh pojištění chrání lidi před vlastní selháním, a to jako pojistka proti blbosti, pojistka pro piloty nebo výše uvedení pojištění pro zaměstnance. Je nabízen také speciální tarif pro řidiče i pro vlastníky služebního vozu. 

ERGO vás v tom nenechá

ERGO pojišťovna má v oboru pojišťovnictví nejen dobrou pověst, ale i prokazatelných 25 let zkušeností v ČR. V ERGO vědí, že nehoda se může stát skutečně každému. S pojištěním v tom ale nejste nikdy sami. ERGO pojišťovna je členem mezinárodní skupiny ERGO, která je jednou z největších pojišťovacích skupin v Evropě. Nabízí svým klientům široké portfolio pojistných produktů, mimo jiné i cestovní nebo majetkové pojištění.