Koušete si nehty? Můžete toho nechat

Jste často nervózní a podráždění? Máte přitom v tendenci si neustále okusovat nehtíky? Někdo nervozitu a stres řeší třeba že do sebe kopne panáka nebo hltá jednu tabulku čokolády za druhou. Ovšem, čokoláda je vynikající dárek pro ženu, a snad neexistuje na světě žena, která by odolala tabulce luxusní čokolády.

Budete se možná divit, ale až 30 procent dětí a 45 procent dospívajících si okusují nehty.

Kousání nehtů a významy

Když si člověk okusuje nehty, může to být z různých důvodů. Nejčastějšími důvody jsou již výše zmiňovaný stres a u některých jedinců může při okusování nehtů i docházet k potlačování agrese. Pokud tímto problém trpí vaše dítě, velmi často pomůže pokud si s ním rozumně a s pochopením promluvíte a vše mu vysvětlíte. Samozřejmě u závažnějších případů je vhodné vyhledat psychologa.

Ostuda nebo raději krásné nehty

Okousané nehty často budí zvýšenou pozornost a lidé se za ně mnohdy stydí. Dámy by raději mohly sáhnout po účinné metodě a ve výsledku velice potěšující a okouzlující. Pokud navštívíte nehtové studio a svěříte se do rukou profesionálů, budou vaše ruce zdobit jen překrásné gelové nehty a po okousaných nezbude ani stopa. Jistě stačí i pokud si nehty nalakujete sama doma vaším oblíbeným lakem. A zničit tak mistrovské dílo by byla škoda, nemyslíte?