Vyberte si správně alu kola

Než začnete s výběrem, mrkněte se do velkého technického průkazu a podle něj vybírejte alu kola těch správných rozměrů na vaši škodu fabii, citroen, či jinou značku vozidla. Při výběru mějte s sebou vždy jako rádce, jenž vám pomůže při rozhodování pro která litá kola se rozhodnete v závislosti na vašem druhu vozu. Pokud jste si vybrali kola, nezapomeňte se informovat u vašeho prodejce, zda je možné je schválit pro dané auto. Typový list lze vystavit ke kolu, které má úřední souhlas s použitím pro určený automobil.

Kola a zápis do TP

Jestliže jste si vybrali alu kola, která nejsou zapsána v TP, prodejce vám vystaví, samozřejmě u vybraných kol, typový list, který bude sloužit k zápisu náhradních rozměrů kol do technického průkazu.

Elektrony v zimě

Kola se nevyrábí vyloženě jen na zimní období. Můžete tedy použít téměř jakékoliv kola. Nedoporučují se však chromovaná, na které nepříznivě působí sůl z cest a zanechává na jejich povrchu tzv. „mapy“.

Čistota kol

Pro čištění hliníkových kol jsou k dispozici speciální čistící prostředky. Ale stačí ve většině případů na očištění kol voda s kýblem a hadr nebo smetáček.