Stará lednice je náročná na spotřebu. Pošlete ji k ledu!

Zhrozili jste se nad částkou, která se objevila na faktuře za vyúčtování elektrické energie? Problém může být v neúsporných domácích spotřebičích, jako jsou staré lednice či mrazáky. Právě tyto dva spotřebiče potřebují elektrickou energii 24 hodin denně, a tak vás měsíčně mohou připravit o několik set korun. Vyměňte starou a neúspornou bílou spotřební techniku za nové prostředky, které už přináší nemalé úspory elektrické energie v domácnosti. Elektroměry už se nebudou protáčet tak rychle.

Lednice je nenahraditelnou součástí každé kuchyně. Ale měli byste myslet na úsporu, kterou nabídnou právě nové lednice. Velká námraza na ledničce a neustále se zvyšující hluk jsou první příznaky, kdy byste měli tento domácí prostředek vyměnit za nový. A proč? Protože právě spotřeba, námraza a také hluk lednice spolu souvisí. Možná jste ani netušili to, že když je námraza 3 milimetry, zvyšuje se spotřeba energie až o 75 %. A už toto číslo by vás mělo přesvědčit o tom, že je čas na výměnu. A čím je větší námraza, tím se zvyšuje také hluk lednice.

Ať už je v plánu rekonstrukce kuchyně, nebo pouze výměna domácích spotřebičů za úspornější, neměli byste otálet. Ceny energií neklesají a další vyúčtování za elektrickou energii by vás mohlo opět nemile překvapit vysokým doplatkem.

Jestliže jste si před deseti lety koupili lednici s automatickým odmrazováním, nejspíše to dnes není trefa do černého. Jistě vás v minulosti nadchla tato funkce, protože nemusíte hlídat vnitřní či vnější teplotu, ale dnes jsou k zakoupení lednice beznámrazové. Díky tomu se opět šetří elektrická energie, která je u starých lednic vynaložena na odmrazování. Beznámrazové lednice si udržují stálou vnitřní teplotu a rovnoměrné proudění vzduchu. Díky tomu se nemá led jak vytvářet.

Nová lednice je cesta k úspěchu

A když nová kuchyň, tak i nová lednice. Současný trh nabízí celou řadu lednicí, ze které si určitě vyberete. Velmi oblíbené jsou chladničky Side-by-side, které nabízí až 550 litrů úložného prostoru. Některé moderní lednice seženete kolem 60 tisíc korun. Taková lednice nabízí řadu inovativních funkcí, které vám usnadní život a ušetří energii. Ale nebojte se, k dostání jsou i úsporné lednice s nižší pořizovací cenou. Z dlouhodobého hlediska se však investice do kvalitních chladniček a mrazniček určitě vyplatí.