Levné energie od Global Energy: Jak změnit dodavatele?

Vždy jste při pohledu na vyúčtování za energie doslova rozčílení, jak drahé nyní energie jsou? Už vás nebaví platit tak vysoké účty a hodláte podniknout změny, které by vedly ke snížení těchto nákladů? Ulehčit vašim rodinným financím můžete změnou dodavatele plynu a elektřiny, aniž byste museli procházet složitým procesem papírování, tak jak tomu bylo v minulosti.

Dodavatele energií mění stále více domácností i firem

Domácnosti a firmy se již mohou dobrovolně rozhodnout, od jakého dodavatele budou elektřinu a plyn odebírat. I vy nejste výjimkou. Dokonce tak lze učinit jednou za půl roku, což povoluje energetický zákon. Ročně se pro tyto změny rozhodně kolem 300 000 zákazníků (údaj z dostupných statistik OTE). Důvod je jasný! Na našem trhu působí mnoho dodavatelů energií, z nich má každý odlišnou cenovou politiku. Za naprosto stejný produkt tak můžete zaplatit mnohem méně a ušetřit až několik tisíc korun ročně, pokud si vyberete toho správného dodavatele. Nejen, že ušetříte, ale získat můžete i lepší služby a obchodní podmínky.

Kolik lze ušetřit?

Nejlépe si ukážeme úsporu financí na konkrétním příkladu. Využili jsme k tomu kalkulačku srovnání elektřiny a plynu od distributora Global Energy, kterou lze nalézt na stránkách této společnosti.

Levnější elektřina

Zvolili jsme modelovou situaci, běžné domácnosti, která zná přibližnou spotřebu elektřiny podle spotřebičů. Působí v Praze, bydlí v rodinném domě, kde elektřinu využívá ke svícení, vaření a ohřevu vody. Roční úspora změnou ke Global Energy činí 1067 Kč. Konkrétní data z našeho můžete vidět na obrázku níže, přičemž mnohem větší úspora může být u situace, kdy známe přesnou spotřebu el. energie za rok.

Srovnání ceny za eletřinu u dominantního dodavatele a Global Energy (ročně)

Srovnání ceny za eletřinu u dominantního dodavatele a Global Energy (ročně)

Levnější plyn

Totéž jsme provedli o plynu. Opět počítáme se stejnou modelovou situací domácnosti žijící v rodinném domě v Praze. Spotřebu plynu jsme zvolili přibližnou (podle spotřebičů), kdy je plyn využíván na ohřev vody a topení. V tomto případě domácnost, která přejde ke Global Energy může ušetřit až neuvěřitelných 4 930 Kč ročně. Opět se můžete na konkrétní data podívat v tabulce níže. Podotýkáme, že ani v tomto případě jsme neuvedli přesnou spotřebu, takže by mohla být úspora financí ještě vyšší.

Srovnání ceny za plyn u dominantního dodavatele a Global Energy (ročně)

Srovnání ceny za plyn u dominantního dodavatele a Global Energy (ročně)

Když sečteme částky, které můžeme ušetřit za elektřinu a plyn, vyjde nám ročně suma 5 997 Kč, což rozhodně není zanedbatelná částka.

Změnou dodavatele a přejitím ke Global Energy můžete ušetřené peníze využít mnohem účelněji. Vidíte, že platit za energie lze skutečně méně, takže neváhejte a spočítejte si i vy, kolik můžete ušetřit. Změnu je možné sjednat online na stránkách www.globalenergy.cz nebo telefonicky. Podklady vám budou zaslány poštou, s tím, že za vás vypoví smlouvu a vy se nemusíte vůbec o nic starat. Jakmile uplyne výpovědní lhůta u původního dodavatele, od té doby se novým dodavatelem stává Global Energy a vy začínáte na energiích šetřit.