Má váš psí kamarád kde spát?

Pokud chcete svému čtyřnohému kamarádovi dopřát to nejlepší, vhodně zvolený pelíšek by pro vás měl být naprostou samozřejmostí. Vybrat takový, který bude vašemu pejskovi plně vyhovovat, není nic snadného. Pokud se však budete držet následujících rad, určitě se vám to podaří a váš psí parťák získá důstojné a pohodlné místo pro spánek.

Jak vybírat pelíšky pro psy

Každý pes by měl mít svůj pelíšek. Místo, kde si bude moci nerušeně odpočinout. Jak pelíšek vybrat, aby nenadělal víc škody než užitku? Kritérií je hned několik. V první řadě je to velikost. Pes se musí do pelechu pohodlně vejít, aby zde mohl ležet, jakkoliv je mu to pohodlné. Důležitá je i konstrukce pelíšku pro psy. Ten by neměl byt příliš měkký ani tvrdý, protože špatně zvolený pelech by mohl vašemu pejskovi způsobovat zdravotní problémy.

Tvar a izolaci pelíšku vybírejte spíše podle toho, kam jej hodláte umístit. Mějte na paměti, že se musí jednat o klidné místo a myslete i na to, aby psovi nebyla zima od země, protože to by mohlo znamenat další zdravotní komplikace. Důležitou roli zde hraje i povaha psa. Někteří jedinci by totiž rádi využili pelíšek i jako skrýš. V takovém případě je vhodné zvolit pelech se stříškou. Počítejte s tím, že pelech se snadno znečistí. Vybírejte proto takový, který jde snadno prát nebo disponuje odnímatelným potahem. Neméně důležitý je i použitý materiál. Samozřejmě by neměly být obsaženy žádné toxické látky ani nic ostrého, o co by se mohl pes poranit. Pokud kupujete pelíšek pro psy ve specializovaném obchodě, nemusíte si s tím lámat hlavu. Jestliže se však chcete pustit do výroby vlastního pelíšku pro psa, mějte toto pravidlo na paměti.

Kde koupit kvalitní pelíšek pro psa?

Pro psí pelíšek se samozřejmě můžete vypravit do jakéhokoliv obchodu s chovatelskými potřebami. Počítejte však s tím, že v kamenných obchodech může být cena pelíšku o něco vyšší. Levnější, ale neméně kvalitní pelíšky seženete na internetu. Široký výběr těch nejkvalitnějších pelíšků pro psy najdete v e-shopu Můj mazlík. Kromě pelíšků zde můžete nakoupit i vše ostatní pro svého čtyřnohého kamaráda. Dopřejete mu tím to nejlepší. A o to přeci každému správnému chovateli jde.