Módní závěsy zdobí i chrání

Designéři neustále přichází s novými dekoracemi a ozdobnými prvky pro interiér. Stará dobrá klasika v podobě záclon a závěsů zůstává, nicméně je stále vylepšována o nové vzory, materiály i zpracování. Na vás je pak rozhodnout, jaký vzor či motiv bude zdobit právě vaše okna. Bude to dlouhý závěs s kytičkami, těžký závěs vhodný na zimní období? Eventuálně třeba lehké závěsy s ozdobnou sponou?

Prvotřídní závěsy můžete nakupovat online a ušetřit tak spoustu času i financí, protože na internetu nakoupíte kvalitní tkaniny za lepší cenu. Na výběr máte širokou palet barev, různé výšky i materiály. Někdo dává přednost umělým vláknům, jež se nemusí téměř žehlit, pro jiné je klíčová tradiční bavlna. Ať už tak či onak, svěřte se do rukou specialistů na bytový textil a uvidíte, že pár polštářků, nový závěs v obývacím pokoji, ubrus do kuchyně a luxusní záclona v ložnici promění vaše bydlení v útulné hnízdečko.

Závěs versus záclona

Závěsy mají nespornou výhodu v zimě, jsou totiž skvělé jako ochrana proti průvanu nebo zbytečným tepelným ztrátám přes stará okna. Těžké závěsy dokáží tlumit i hluk a zamezit průniku světla. Záclony mají zcela jinou úlohu. Radost vám udělají zdobené metráže záclony a jistě též kusové záclony vhodné třeba do kuchyně a stejně tak menších oken. Zůstávat nemusíte ani u bílého provedení, moderní jsou i barevné záclony a kombinace materiálů. Záleží pouze na vás, zda se vám do interiéru hodí spíše hladká textura s potiskem, háčkovaná záclonka s jemným vzorem či snad žakárová záclona s volánem.

Povlečení podle ročního období

Stejně jako některé kusy tkanin vytahujeme pouze v zimě, tak i různé varianty povlečení najdou uplatnění u vás doma během celého roku. V chladných dnech oceníte flanelové povlečení anebo stále populárnější mikroplyš s jemným vlasem. V létě ložnicím vévodí bavlněný satén nebo komfortní bambus a pro praktické domácnosti mají výrobci nežehlivou variantu – krep.