Myšlenkové mapy pomáhají kreativně řešit všechny úkoly

Každý den naší hlavou proběhne asi 50 tisíc myšlenek. Není v naší moci všechny uchopit, takže se lehko stane, že zapomeneme i ty, které byly důležité, takové, co nás mohly posunout v řešení nějakého konkrétního problému. Proto si úspěšní lidé své myšlenky zapisují.

Myšlenkové mapy jsou spolehlivější, efektivnější a kreativnější

Mnohem účinnějším způsobem, jak zaznamenat své myšlenky a později s nimi efektivně pracovat, jsou myšlenkové mapy. Pracují nejen se slovy, ale i s obrazy, barvami, prostorem, čísly či logikou. Zaznamenávají skutečně veliké množství informací, které si později mnohem lépe vybavíte díky grafickému a výtvarnému zpracování. Myšlenkové mapy využívají všechny schopnosti našeho mozku, a zvyšují tak šanci si věci snáze zapamatovat i pochopit.

Komu myšlenkové mapy pomůžou

Tato převratná technika pomohla už milionům lidí zlepšit si paměť, koncentraci, kreativitu, komunikační schopnosti, celkově pomáhá zvýšit intelektuální výkonnost. Mohou ji využít studenti, manažeři, vedoucí pracovníci, velkým přínosem je pro lidi s různými mozkovými dysfunkcemi a s poruchou učení. Tím, že si konkrétní situaci pečlivě zmapujete, často nacházíte řešení, které při běžném postupu nebylo zřejmé. Mapy pomohou roztřídit myšlenky a podnětné dál kreativně využít.  

Naučte se tvořit své myšlenkové mapy

Chcete si uspořádat a ovládat svůj život, doplnit si vzdělání, naučit se dovednostem, které vás profesně posunou? Potřebujete efektivního pomocníka v managementu, při poradách či veřejných projevech? Začněte tvořit vlastní myšlenkové mapy. Kurz “Začněte používat hlavu” na portále VímVíc.cz vás uvede do problematiky jak si mapy vytvořit, jak je používat v životě, při studiu, jak řešit pracovní i soukromé problémy.

Pokud chcete využít veškerého svého potenciálu, někam se v životě posunout a získat nový pohled na řešení problémů, je kurz myšlenkových map určený právě vám.