Na co brát zřetel při výběru dětské postýlky

Očekáváte první přírůstek do rodiny a pomalu se chystáte na nákup vybavení pro miminko? První věc, na kterou je třeba myslet při zařizování zázemí pro nového člena rodiny, je pořízení vhodné postýlky. Ta by měla vyhovovat potřebám nejen dítěte, ale také maminky. Důležitá je správná volba materiálu, velikosti i provedení. Pokud nyní pořídíte postýlku určenou pro úplně malé miminko, je dobré počítat s tím, že brzy ji budete měnit za novou. Je tedy nutné vše předem důkladně promyslet a stanovit si priority, než za postýlku utratíte nemalé peníze.

Jaký materiál je nejvhodnější

Není to ani tak dávno, co byl na trhu k dostání v podstatě jeden jediný typ dětské postýlky. Určitě i vaši rodiče a prarodiče pamatují na doby, kdy se téměř v každé domácnosti vyskytovaly postýlky z ocelových konstrukcí propletené kovovým drátem. Ačkoliv se nejednalo o úplně ideální řešení, na výběr nebylo nic jiného. Snadno se mohlo stát, že se děťátko o tuto konstrukci poranilo. Naštěstí je v dnešní době na trhu s dětskými potřebami z čeho vybírat a přísná kritéria na výrobu zajišťují dostatečnou bezpečnost pro vaše děti. Pokud patříte k fanouškům přírodních materiálů, pak určitě vsaďte na dřevo. Nejen, že dřevěné provedení působí útulně a vypadá vkusně, ale je taky zcela bezpečné. Dáváte-li přednost dlouhé životnosti před útulným designem, pak zvolte postýlku kovovou. Je sice o poznání těžší, za to ale vysoce odolná.

Rozměry a provedení postýlek

Postýlky pro miminka se vyrábí nejčastěji ve dvou rozměrech, a sice 120 × 60 cm, nebo 140 × 70 cm. Velikost vybírejte podle dispozic pokoje, kde se bude postýlka nacházet, aby vám nepřekážela a dala se umístit na praktické místo. Při nákupu dbejte na to, aby postýlka, kterou vyberete, disponovala nastavitelným roštem. Pakliže chcete lůžko využívat až do předškolního věku dítěte, zvolte takzvanou rostoucí variantu s rozměrem 140 × 70 cm.