Poradíme, jak najít brigádu při škole

Škola již začala a snad i všichni vysokoškoláci jsou v plném školním zápřahu. Ten však nemusí být náročný, jak se na první pohled může zdát, a možná i pro vás nastal čas, kdy zjišťujete, že budete mít i dostatek volného času. Rozvrh hodin je natolik příznivý, že nemusíte do školy docházet každý den? První zkouškové období je ještě daleko a studentský život, zejména pokud bydlíte na koleji či jinde mimo domov, něco stojí.

Ač mohou být vaši rodiče velice štědří, přece jen není nad to mít i vlastní finance. Večerní párty, odpolední kafíčka, nakupování oblečení a potravin, k tomu vysokoškolské výdaje, to není rozhodně málo. Je tedy ideální čas, vzhledem k tomu, že nemáte nabitý program ve škole, vzít život do vlastních rukou a najít si nějakou brigádu.

Většina vysokých škol se nachází ve velkých, případně alespoň v těch menších městech, kde se tudíž dá přivýdělek sehnat. Největší je bezpochyby nabídka brigád v Praze, neboť se zde nachází nejvyšší koncentrace různorodých firem. V prvé řadě je potřeba začít hledat hned, protože ze dne na den to jen tak nepůjde. I z toho důvodu, abyste předběhli konkurenci a reagovali na nabídky, co nejdříve. Co si budeme nalhávat, konkurence je velká i mezi brigádníky a vezměte si, kolik dalších studentů bude chtít podniknout totéž. Proto čím dříve začnete hledat, tím lépe, ať na vás nezbude jen to nejhorší a budete si moci ještě vybírat.

Jednou z možností, jak nalézt nějakou tu zajímavou práci při studiu, je obcházet osobně nejrůznější podniky a firmy a ptát se, zda někoho zrovna potřebují. Možná, že na něco vyhovujícího narazíš, nicméně je jisté, to, že ti to zabere docela dost času. Pak si můžeš koupit nějaký místní tisk a podívat se na inzeráty. Těch tam však bude jen pár. Třetí možnost je jednoznačně nejefektivnější – zkuste internet. Ten už teď hned ví, jaké brigády v Praze jsou k mání a ještě volné. K tomu můžete využít pracovní portál JenPráce.cz, který sčítá nespočet inzerátů s aktuální nabídkou práce po celé ČR republice, včetně nabídky na brigády v zahraničí. Stačí vybrat lokalitu a případně obor. Pak už jen můžete seznam procházet a vytipovat si ty práce, které vás oslovili. U každé je uveden kontakt a zbývá vám tedy ozvat se u dané firmy se zájmem.

Držíme vám moc palce, abyste byli při hledání úspěšní a zvládli jak školu, tak novou zkušenost s brigádou.