Proč je dobré hledat práci přes personální agenturu?

Hledáte nové zaměstnání a jste vedeni na úřadu práce? A zkoušeli jste využít i služeb personální agentury? Že ne? Pak byste to rozhodně měli zkusit! Zprostředkovávají totiž rovněž nová místa a právě skrze ni si snadněji naleznete novou práci. Možná si můžete myslet, že se jedná o služby placené, tak to ale není. Využít je můžete zdarma. V žádném případě to také neznamená, že pokud práci najdete prostřednictvím agentury, pak budete mít mnohem menší plat. Existence personální agentury je výhodná, jak pro vás, tak pro firmy, které si ji najmou při hledání nových zaměstnanců. Nemáte důvod ji nevyužít!

Zaměstnavatelé nechávají výběr uchazečů na personálních agenturách

Obrátíte-li se na personální agenturu, postarají se o vás její kvalifikovaní a příjemní pracovníci. Ti vás budou informovat o důležitých pracovních příležitostech. Mnohé firmy totiž přijímají nové uchazeče nikoli na přímo, ale prostřednictvím těchto zařízení. I když mají povinnost zveřejnit volnou pracovní pozici na úřadu práce, výběr probíhá u agentury. Je to pro ně snazší, jednodušší, rychlejší, než kdyby se měli sami vést výběrové řízení. Pokud oslovíte personální agenturu, budete automaticky vedení v jejich databází a vy budete přednostně osloveni ohledně obsazení volné pozice u lukrativních zaměstnavatelů.

Evidence u personální agentury

Napříč celou naší republikou se jich nachází několik, najdete ji v každém větším městě. Jakmile se objeví nějaká zajímavá nabídka, přijdete na přijímající řízení, během kterého se o vás bude starat přidělený konzultant. Pomůže vám se zpracováním životopisu a motivačního dopisu a absolvujete první interview přímo zde. Konzultant si ověří vaše schopnosti a dovednosti, ať už ty jazykové, tak třeba počítačové. Pokud uspějete, postoupíte na pracovní pohovor do dané firmy. Výhodu budete mít v tom, že se na pohovor ve společností můžete lépe připravit, protože díky absolvování prvního interview získáte jasnější představu o náplní práce, a co je potřeba umět.

Co když na poprvé neuspějete?

Jestliže novou práci nezískáte, není třeba zoufat a představovat si vše do budoucna černě. Získáte totiž zpětnou vazbu od personální agentury, z které se dozvíte chyby a nedostatky, jakých se dopustili. Právě toto pro vás může být příště velkým plusem. Jistě se daných chyb vyvarujete a budete lepší. Proberete s konzultantem vaše další možnosti, včetně dalšího pracovního pohovoru tak, abyste to příště zvládli.

Ani personální agentura vám sice není schopna nalézt práci ze dne na den, ale zvýšíte tak své šance ji v brzké době získat. Snaha totiž musí přijít hlavně z vaší strany.

Chcete-li se dozvědět další zajímavé rady a tipy týkající se hledání nového zaměstnání, doporučit vám můžeme stránky personální agentury www.manpower.cz. Ta je velice úspěšná, protože např. v loňském roce vyhledala pro 400.000 společností neuvěřitelných 4.100.000 nových zaměstnanců. Co tak se zařadit do těchto kladných statistik? Můžete! Nic vám v tom nebrání!