Potřebujete i vy chytré hodinky?

Chytré hodinky nebo aspoň fitness náramek je dnes naprostou samozřejmostí. Uvidíte je na rukou spousty lidí a nemusí jít zrovna o nadšené sportovce či milovníky technologií. Je hezké mít na svém zápěstí přehled o tom, jak kvalitně jste se vyspali, kolik kroků jste dnes ušli, a být informován o každé nové zprávě. Nebo to vlastně až tak skvělé není?

Smart hodinky jsou určitě skvělým pomocníkem a rozhodně se jejich koupě vyplatí. Jen si je musíte umět dobře nastavit.

Notifikace o každé nové zprávě nemusí být ideální

Pánské či dámské smart hodinky vám toho umožní docela hodně. Například zobrazit si počasí, sledovat aktuální tep či přijímat notifikace. Zrovna ty notifikace vypadají jako skvělý nápad, ale poměrně brzy zjistíte, že jsou docela rušivým elementem. Žádné strachy, sami si můžete zvolit, jaká upozornění chcete na hodinky dostávat, případně můžete zcela vypnout Bluetooth a hodinky používat offline. Pak je jen synchronizujete s mobilní aplikací.

Dotykové ovládání není dokonalé pro sport

Ještě před jednou věcí bychom vás měli varovat. Ačkoliv mají většinou chytré hodinky dotykové ovládání, u těch, co jsou čistě sportovní, najdete tlačítka. Není to krok ve vývoji směrem zpět. Hledáte-li hodinky, s nimiž budete chodit plavat, běhat či jezdit na kole, tlačítkové ovládání oceníte daleko více. Dotykové ovládání je totiž problematické ve vodě, dešti, nebo když máte prostě jen hodně zpocené ruce po deseti kilometrech ve třiceti stupních.

Hodinky nebo náramky – jaký je rozdíl?

Na trhu se setkáte v podstatě se dvěma typy produktů. Jedná se o chytré hodinky, a pak fit náramky. Fitness náramky bývají typicky jednodušší, nenabízí tolik funkcí. Také jsou cenově dostupnější. Fit náramek bývá zaměřený na sledování životních funkcí a sportovních statistik, chytré hodinky jsou obvykle více propojené s telefonem, mají větší množství funkcí.