Praktické tipy, které vám usnadní stavbu venkovní dřevěné terasy

Je-li součástí vašeho rodinného domu venkovní terasa, vždy to přináší jedině užitek a celkové zvýšení komfortu bydlení. Že ji doma ještě nemáte? Pak je nejvyšší čas s tím něco udělat. Výstavba venkovní terasy není zas tak složitá, svépomocí to zvládne každý šikovný kutil. Stačí, když budete mít k dispozici nejen kvalitní konstrukční materiál, ale také vybrané moderní pomůcky.

Dřevo na terasu

Dřevěné terasy jsou zdaleka nejoblíbenější, tudíž je zde značný předpoklad, že venkovní terasu ze dřeva zvolíte také vy. Pozor si však dejte na volbu dřeva. Do exteriérů je nutné vybírat takové dřeviny, jež jsou dostatečně odolné, tvrdé, ale zároveň si i po letech zachovávají určitou pružnost a přirozenou vitalitu. V tomto směru je dobré nechat se inspirovat článkem na webu Gardina.cz o tom, z čeho vyrobit terasu. Jednou větou lze zmínit, že k nejlepším patří skandinávské a sibiřské modříny, borovice, potažmo smrky.

Užitečné pomůcky

K dobrým pomocníkům se při stavbě venkovní dřevěné terasy řadí rektifikační terče. Jedná se o pomůcky, díky nimž hravě vyrovnáte případné nerovnosti pozemku, na němž hodláte terasu budovat. Jsou-li odchylky jen na některých místech, dají se aplikovat speciální granulátové podložky.

Dalším zajímavým prvkem jsou distanční podložky. Pomáhají k sobě pevně přitisknout jednotlivá prkna a hranoly, takže pak od sebe mají ideální vzdálenost a nedochází zde například k tvorbě přebytečné vlhkosti, jež by postupem času mohla mít za následek zhoršení kvality dřeva a snížení životnosti stavby.

V neposlední řadě je třeba zmínit vruty. U tohoto druhu staveb je vždy zapotřebí zvolit speciální nerezové vruty na dřevo. Oproti běžným modelům mají jinak tvarované tělo a jsou výrazně odolnější vůči klimatickým jevům, jako jsou déšť, sníh a obecně vlhkost.