Příprava bazénu na koupací sezónu

V zimě si venkovní bazény dopřály odpočinek, ale jaro je ten nejlepší čas, jak se připravit na novou sezónu, kdy se ve vodě vystřídají všichni, které sem pozvete. Nejde však jen o radost, ale nějaké hodiny musíte věnovat pečlivé přípravě, aby ta správná vodní zábava odstartovala již o prvním teplejším dni.

Údržba bazénu po zimě

Než se rozhodnete pro první osvěžení ve vodě, pořádně si připravte bazén. Pokud se vám do toho nechce, vždy máte možnost si objednat specializované služby. Nezapomeňte, že některé produkty je lepší nakoupit mimo sezónu, aby vás vyšly levněji. To se týká také náhradních dílů a bazénové chemie. Bazény se nejprve zkontrolují včetně příslušenství. Konkrétně jde o tepelné čerpadlo a výměníky. Pokud používáte pískovou filtraci, pamatujte si, že se mění písek ideálně po dvou koupacích sezónách. Při pozdní výměně se používá písek s řasovými zárodky. Podívejte se i na dlažbu, jestli se neponičila a nebude způsobovat zbytečná zranění a nepříjemnosti.

Ideálně se bazény připravují na jaře, kdy teploty vody dosahují minimálně deseti stupňů Celsia. V době, kdy už neriskujete, že udeří noční mrazíky. Po odkrytí bazénu se nejdříve přejde k umytí stěn pomocí čistícího přípravku. Ten nechte chvilku působit a pak vše opláchněte prudkým vodním proudem. Na dno použijte bazénový vysavač a po vyčištění se věnujte filtraci, kterou po kontrole zapojte. Pokračujte napuštěním vody až ke skimmeru a filtraci nechte puštěnou celý den. Síťkou pravidelně odstraňujte z hladiny listy, trávu a hmyz.

Plastové bazény

Čistá voda nad zlato

Plastové bazény a další z jiných materiálů mají jedno společné – potřebují čistou vodu, aby bylo koupání zdraví neškodlivé. To vyžaduje dobrý systém čištění, aby se odstranily malé nečistoty, řasy, plísně, bakterie a viry. Čistit můžete několika způsoby. Mezi jinými se nabízí jednotka na úpravu slané vody, kdy se desinfikuje solí, což je ekologičtější a zdravější způsob v porovnání s chlorováním. Dále se používá čištění UV lampou, kterou voda protéká a UV paprsky odstraňují mikroorganismy. Zároveň se do vody dává též chlor, kterého se však spotřebuje mnohem méně s UV lampou. Do každého typu bazénu se hodí chemie na bázi chloru. O odstraňování miniaturních nečistot se starají flokulační zařízení. Chlor však může způsobit dráždění pokožky a očí.

Nový bazén s veškerým příslušenstvím

Možná usoudíte, že byste si letos mohli pořídit úplně nový bazén, když jste si ten minulý koupili jen na dočasné užívání, a to v nadzemním a nafukovacím provedení. Bazény akce se rozhodně vyplatí všem, kteří se rozhodnou pro koupi kompletního setu, nyní do konce června 2019. K objednávce získáte navíc dopravu zdarma v rámci České republiky, tepelnou izolaci dna bazénu, tester bazénové vody, filtrační písek a kompletní vysavač bazénu DE LUX.

K výběru je připraveno několik setů, které se odlišují svým obsahem a celkovou cenou. Také se dají upravit na základě požadavků od zákazníka. V jedné ze sad obdržíte plastový obdélníkový bazén o určitém rozměru, pískovou filtraci, velký skimmer, dvě vtokové trysky, vnitřní plastové schody v rohu se třemi stupni a zapojení technologie do pěti metrů od bazénu. V případě požadavku zastřešení vám bude doručeno i další příslušenství, kde nechybí spojovací a prosklívací materiál, nosná konstrukce z hliníkových eloxovaných profilů, přední i zadní čelo odnímatelné s výplní z dutinkového polykarbonátu, kolejnice a další. V ceně je i montáž.

Obdélníkový tvar patří k nejpopulárnějším, dá se zhotovit až do šířky tří metrů. Podle přání se mohou upravit i jednotlivé rozměry, tedy hloubka a tvar. Nečiní problém přidat i jiné vybavení, například protiproud a osvětlení.