Protisluneční a bezpečnostní fólie nejsou pouze tuningovou záležitostí

Zajímají vás možnosti, jak vylepšit užitečné vlastnosti vašeho vozidla bez zbytečných konstrukčních úprav? Podívejte se na výhody protislunečních a bezpečnostních fólií, které nejsou určeny pouze milovníkům tuningu.

Protisluneční fólie: podmínky, výhody a instalace

Ochrana proti slunci v podobě fólií je překvapivě efektivní, neboť je díky nim zachyceno zhruba 60 procent tepelné energie, v případě keramických fólií až 93 procent. Setkali jste se však s tvrzením, že na přední stahovací okna se protisluneční fólie nesmí aplikovat? Může, jen její prostupnost nesmí klesnout pod 70 procent, jak je uvedeno ve vyhlášce MD ČR a předpisu EHK 43 o provozu na pozemních komunikacích. U ostatních oken už žádná hranice není. V každém případě však musí fólie disponovat atestovým štítkem. Nevyplatí se tedy instalaci protislunečních fólií svěřit do rukou nějaké garážové firmy pochybné pověsti. V opačném případě může být výsledkem fólie plná vzduchových bublin, která se navíc začne brzo odchlipovat, což by byla rozhodně škoda.

Protisluneční fólie přináší ve srovnání s klimatizací řadu dalších výhod, jako je ochrana proti ultrafialovému záření způsobujícímu blednutí plastových částí a praskání koženého čalounění. Protisluneční fólie, které oceníte zejména při cestování s dětmi, staršími osobami nebo zvířaty, jsou v dnešní době finančně mnohem dostupnější.

Tónování autoskel – Brno zajišťuje odbornou aplikaci spolehlivých fólií.

Bezpečnostní fólie: vlastnosti a umístění

Za pozornost stojí také bezpečnostní fólie Brno, které představují efektivní ochranu proti vloupání, případně vniknutí cizích předmětů do takto chráněného vozidla. Bezpečnostní fólie jsou neviditelné, jejich tloušťka je 100 mikronů. Nutno však mít na paměti, že tyto fólie se nesmí instalovat na zadní sklo sloužící v případě potřeby jako únikový východ.