Refinancování půjčky pomůže z dluhové pasti

Jestliže máte hypotéku na dům, úvěr na bydlení, leasing na vůz či další splátky na neodkladné záležitosti, nejste ničím výjimeční. Dluhy má dnes prakticky každý a paradoxně mnohdy stojí půjčky a za nedostatkem financí nebo situací, kdy se půjčka řeší půjčkou. A zatímco věřitelé si mnou ruce, protože poctivě splácíte půjčenou částku i příslušné poplatky a úroky, vy se dostáváte do bezvýchodné situace. Řešením může být konsolidace půjček, neboli sjednocení a sloučení půjček v jednu výhodnou, která vám při první příležitosti nezlomí vaz a umožní vám i při dluhu žít spokojený život.

Jaké půjčky lze sloučit?

Ať už máte nebankovní půjčku, dluh na kreditce či dlouhodobě používáte kontokorent, všechny tyto úvěry se dají sloučit v jeden. Kromě toho můžete spojit též dluh z leasingu a půjčky z bankovních úvěrů. Konsolidace půjček je rovněž finanční produkt, jenž nabízí bankovní i nebankovní společnosti. Důležité je sledovat všechny podmínky a zvolit nejvýhodnější konsolidační půjčku. Stejně tak je potřeba vnímat rozdíl mezi refinancováním a konsolidací. Refinancování je navrhováno pro jednu půjčku, konsolidace platí pro dvě a více půjček. Sjednocením můžete ušetřit na měsíčních splátkách, mít lepší přehled o financích a získat též lepší podmínky, třeba nižší úrokovou sazbu či delší dobu splácení, popřípadě menší měsíční splátku.

Jaký produkt vybrat?

Půjčka pro zadlužené může mít mnoho podob. Chcete-li vybrat správně, navštivte webový portál www.navigatoruveru.cz, kde najdete praktická srovnání a informace o online konsolidaci z jednotlivých známých bank i nebankovních společností. Přitom získat konsolidaci není nic složitého, potřebujete pouze dva doklady totožnosti a výpis z příjmů za poslední čtvrtletí.

Chcete-li v budoucnu předcházet nepříjemnému finančnímu zatížení a nevýhodným půjčkám, vždy si pečlivě přečtěte podmínky a informujte se o skrytých poplatcích. Mnohdy se úvěr tváří zcela nevinně, opak je ale pravdou a vy v konečném důsledku platíte, platíte a nevíte, kdy kolotoč splátek skončí. Jste-li dospělý občan s bonitou, využijte konsolidace půjček a začněte volněji dýchat, aniž byste řešili finanční tíseň.