S holemi na nordic walking dostanou vaše vycházky nový rozměr

Pohyb je důležitý. Obzvlášť v 21. století, kdy v práci či škole většinu dne prosedíme. Nemusíte chodit běhat, ani se trápit v posilovně. Postačí i pohyb, který je člověku nejpřirozenější – chůze. A co kdybyste ji zkusili okořenit ještě o zapojení rukou?

Už z názvu nordic walking vás zřejmě napadá, že k nám tento trend přišel ze severu. Je tomu skutečně tak, severská chůze má původ v 80. letech ve Finsku. Měla být mimosezónním tréninkem pro běžkaře, koneckonců v ruce máte hole. Dnes ji však s radostí provozují i nelyžaři. Nordic walking představuje všechny výhody chůze a přidává k nim ještě něco navíc. Kromě toho se dá provozovat celoročně. Nezbývá tedy než pořídit si na nordic walking hole a vydat se na cestu!

Spalte až o 40 % více kalorií

Chůze s holemi potěší všechny, kteří se snaží trochu zhubnout. Jakmile máte v rukou hole, musíte zapojovat i horní polovinu těla, tedy 90 % všech svalů těle. Díky tomu spálíte o 40 % více kalorií, než kdybyste šli bez holí. Námaha přitom není výrazně vyšší než při klasické chůzi. Hole naopak pomáhají tlumit dopady a při cestě do kopce ucítíte, že vám pohyb usnadňují. Z kopce se o ně zase hezky opřete, a tak se nemusíte bát pádu.

Skvělé cvičení pro zdravá záda

Když máte v ruce hole, jste nucení jít rovně, výrazně se tedy zlepšuje držení těla. Otevře se vám hrudník, uvolňují se ramena, aktivuje zádové svalstvo. 

Aby však tohle všechno správně fungovalo, musíte si vybrat ty pravé hole. Častokrát bývají nastavitelné, takže si je sami přizpůsobíte. Obecně platí, že by hole měly 68 % vaší výšky. Vezměte tedy svou výšku v cm a vynásobte ji koeficientem 0,68.

Kde hole pro nordic walking pořídit a kolik stojí? Podobně jako žebřiny na cvičení a mnoho dalšího sportovního vybavení je seženete v e-shopu 2sport.cz. Jde o záležitost pár stovek korun.