Střecha na celý život

Střešní krytina je jednou z věcí, na které bychom při stavbě či rekonstrukci domu neměli šetřit. Pouze kvalitní materiál a moderní technika použitá při zpracování tašek zaručí, že střecha přežije nejen nepřízeň počasí, ale také nás samotné. U nás i ve světě existuje v současnosti mnoho společností, jež se ubírají tímto směrem výroby, ne všechny však dbají na vysokou úroveň použitých surovin, precizní procesní podmínky a rovněž ochranu životního prostředí. Práce ve stavebním průmyslu navíc vyžaduje zkušenosti udělující finální produktům prvotřídní vzhled i kvalitu.

Spolehnout se můžete na prodejce a distributory, již odebírají výrobky jen od léty prověřených výrobců s kvantem spokojených zákazníků. Sortiment střešních krytin, fasád a doplňkového příslušenství lze pořídit v širokém cenovém rozmezí, a to v závislosti na vašich finančních možnostech, velikosti domu či jiného objektu a také jeho lokalitě. V neposlední řadě rozhoduje preferovaná povrchová úprava. V tomto ohledu můžete zvolit buď spíše matnou engobu nebo naopak glazuru s charakteristickým leskem způsobeným přítomností velkého množství sklovité příměsi.

Unikátní výrobní proces aneb přírodní vlivy nemají šanci

Dlouholeté poznatky výrobců mají zásadní vliv na dnešní unikátní technologii výroby, kdy se tašky vypalují bezkontaktní metodou ve speciálních kazetách. Vespod jsou obohaceny o zpevňovací vrstvu, která, mimo svou hlavní funkci, zabraňuje kondenzaci. Odolnost vůči silnému dešti, větru a mrazu je dána systémem drážek účelově rozmístěných na ploše tašky. Poškození vlivem UV záření a změnám původních odstínů zabraňuje již zmíněná povrchová úprava.

Samozřejmě je čistě na vás, jak bude pokládka střechy vypadat. Velmi se ale doporučuje poradit se s odborníky na slovo vzatými. Získáte množství ucelených a praktických informací, které vám s konečnou volbou pomohou. Jako laici totiž nedokážeme posoudit vhodnost tašky vzhledem ke stavu nebo sklonu střechy. Nabídka výrobků je skutečně rozsáhlá, a to nejen co do velikosti a tvarů, ale též svým barevným spektrem. Kromě klasických rozměrů známých z dřívějška, se dnes stavební průmysl může pochlubit většími formáty tašek a z nich plynoucích výhod.

Velkoformátové tašky – střešní krytina budoucnosti

Na trhu se velkoformátová pálená taška okamžitě ujala, neboť odpovídá většině požadavků klientů. Díky větším rozměrům budete potřebovat menší množství kusů, čímž logicky výrazně ušetříte. Do detailu propracovaný systém drážek se podílí na vynikajícím odvodu vody, brání namrzání a usazování nečistot typickému u střech s nízkým sklonem. Velkoformátová taška budoucnosti předvídá velkou poptávku, neboť ji lze pokládat na střechy o menší i větší rozloze. Zřejmě nejvíce oceňovanou vlastností je možnost rozšíření rozestupů, které dovolují důkladnější rozmístění latí, potažmo celé konstrukce střechy. Současně přitom nedochází k narušení těsnosti mezi jednotlivými díly, což prověří první vydatný déšť.

Pálená i betonová. Po letech jako nová

Mnoho zájemců volí velkoplošnou variantu též proto, že je s ní spjata kratší doba pokládání střechy. Velké tašky působí elegantně, moderně, hezky navazují jedna na druhou a jsou odolné vůči všem obávaným nepřátelům schopným na nekvalitním povrchu napáchat velké škody. Dáte-li před pálenými taškami přednost betonovým, určitě také nebudete zklamáni. Vlastnosti těchto dvou druhů jsou velmi podobné. Drsný betonový povrch je speciálně ošetřen, proto se nemusíte obávat ulpívání nečistot.

Kvalitu střešní krytiny poznáte rovněž podle délky poskytované záruky. Garance 50 let mluví za vše. Vyvarujte se riziku oprav a skrytých vad! Ve výsledku byste za novou střechu či její rekonstrukci utratili pěkný balík peněz. Velkoformátová krytina představuje ideální řešení se skvělým poměrem ceny a kvality. Navíc si můžete být jisti, že i za pár desítek let bude střecha vypadat stejně jako v době její pokládky.