Termolisy pro jedinečný potisk reklamních předmětů

Provozujete firmu, zabývající se propagací a reklamou, a chcete nabízet svým zákazníkům jen kvalitně odvedenou práci. Pro její výkon ovšem potřebujete mít k ruce kvalitní přístroje, jež budou umět vytisknout zákazníkem navrženou aplikaci na dárkový i reklamní předmět – třeba na hrnek nebo tričko.

Na co se používá termolis?

Chcete-li mít originálně potištěné puzzle, reklamní tašku nebo třeba podložku pod počítačovou myš, pak tou správnou volbou pro danou činnost bude termolis zvládající sublimaci i termotransfer. Většina termolisů se proto vyznačuje silnou a stabilní konstrukcí.

Jak vlastně funguje termolis?

Obsluha termolisu je ve skutečnosti velmi jednoduchá. Potřebujete mít k dispozici obrázek vytištěný na laserové tiskárně nebo z fólií flex a flock. Některý termolis dokáže potisknout především ploché předměty, jakými jsou oblečení, tašky, jiný umí i tisk na hrnky. Součástí termolisu jsou LCD hodiny a termostat. Před zahájením samotného potisku musíte vždy nastavit požadovaný čas, dále pak teplotu, kterou následně hlídá termostat. Ten po dosažení nastavené teploty vypne ohřev, o nějž se stará silná topná deska s rovnoměrným rozložením teploty, čímž jsou zajištěné komfortní pracovní podmínky. Topná deska bývá pokryta nepřilnavým teflonem, díky čemuž se k jeho povrchu nepřilepí použité transfery, a proto již není potřeba použít arch silikonového papíru.

Sublimační tisk a jeho výhody

Chcete potisknout textil v kvalitě barevné fotografie? Pak jednoznačně vyhrává sublimační tisk, který je zvláště výhodný pro textilie z umělého vlákna – například polyesteru. Sublimační tisk funguje na principu ohřevu sublimačního inkoustu měnícího se na plyny. Ty mají schopnost se spojit s různými polymery. Barva není sublimací přenesena pouze na povrchu textilie, ale proniká hluboko do materiálu, tím se potisk stává vysoce odolným proti otěru.