Výhod prestižního sídla společnosti můžete využívat už za pár stovek měsíčně. Nevěříte? Stačí si jen zvolit solidního poskytovatele virtuální kanceláře!

Výhod prestižního sídla společnosti si užívá celá řada podnikatelů a firem a to jak u nás, tak i v zahraničí. Možná, že jste až dosud byli pevně přesvědčeni, že je něco takového zcela mimo vaše ekonomické možnosti. Možná ale, že jste už zaslechli pojem „virtuální kancelář“ a díky tomu alespoň tušíte, že získat firemní sídlo na „prestižní adrese“ a dosáhnout tak na benefity s tím spojené, je záležitost poměrně snadná a hlavně cenově dostupná. Jelikož není vyloučeno, že by to prospělo i vašemu byznysu, seznámíme vás dnes s tím nejpodstatnějším, co vám takové sídlo může nabídnout a rovněž vám napovíme, jak si co nejlépe vybrat.

Výhod prestižního sídla společnosti si lze dopřát i bez vysokých nákladů

Mít vlastní budovu či alespoň kancelář v některé z prestižních lokalit velkého města typu Prahy nebo třeba Brna, je jistě přáním mnoha byznysmenů. Někdo v tomto ohledu možná pomýšlí i o stupínek výše a nejraději by svůj podnik viděl rovnou v londýnské čtvrti City nebo někde v centru německého Frankfurtu nad Mohanem. Kterákoliv ze zmiňovaných možností je však spojena se značnými náklady a dovolit si to tak mohou jen ti majetnější. Ti ostatní, a týká se to zejména firem začínajících, jsou zpravidla limitováni omezenými finančními možnostmi. To však ještě není důvod, aby se člověk benefitů firemního sídla na „dobré adrese“ musel zříci docela.

Existuje totiž celá řada tzv. poskytovatelů virtuálních kanceláří, kteří vám nabídnou nejenom prestižní sídlo, ale mnohdy i velice hodnotný firemní servis. A využití jejich služeb je rozhodně řádově levnější, než v případě pronájmu či zakoupení sídla reálného.

sídlo společnosti

Virtuální kancelář a 2 hlavní důvody k jejímu zřízení

Podnikání v rámci tzv. virtuální kanceláře lze v dnešní době, kdy u nás počet podnikatelů neustále roste, považovat bez nadsázky za velmi solidní konkurenční výhodu. Proč je tomu tak, vám ve stručnosti přiblíží dva následující odstavce.

1) HODNOTU „DOBRÉ ADRESY“ POZNÁTE TÉMĚŘ OKAMŽITĚ – Pomůže vám totiž s budováním image úspěšné společnosti a to tím spíš, jestliže stojíte teprve na počátku vašeho podnikatelského snažení. Valná většina lidí má podvědomou tendenci přisuzovat společnostem s „dobrou adresou“ solidnost a úspěch a to mnohdy bez ohledu na skutečný stav věcí. Je proto více než pravděpodobné, že se vám takového přístupu dostane také a to jak od celé řady potenciálních obchodních partnerů, tak i od případných klientů. Byznys vám to rozhodně usnadní, jelikož lidé celkem logicky obchodují raději s někým, komu se alespoň zdánlivě daří.

2) VYSOKOU EFEKTIVITU VIRTUÁLNÍ KANCELÁŘE BRZY POCÍTÍ VAŠE FIREMNÍ KASA – Měsíční poplatky jsou v porovnání s výší nájmů za reálné kancelářské prostory vcelku zanedbatelné a nejčastěji se pohybují od několika stokorun až po jednotky tisíc a to v závislosti na rozsahu a kvalitě poskytovaných služeb. Tyto úspory lze pochopitelně vztáhnout i na mzdu, kterou byste jinak byli nuceni vyplácet někomu, kdo by se o chod vaší firemní kanceláře staral. Nemluvě o tom, že sehnat takového „office managera“ je při současném nedostatku lidí dosti složité. A ušetřené prostředky? Ty jistě lépe poslouží k dalšímu rozvoji vašeho byznysu.

Poskytovatele vaší virtuální kanceláře si musíte pečlivě vybrat!

Aby byl pro vás tento způsob podnikání skutečnou výhodou, musíte si v prvé řadě zvolit optimálního provozovatele vašeho virtuálního sídla. Jelikož je poskytování těchto služeb byznys jako každý jiný, můžete se totiž vcelku snadno setkat nejenom s profesionály, kteří vám zajistí vše potřebné na patřičné úrovni, ale také s nějakým amatérem, který reputaci vaší společnosti spíše ublíží. Věnujte proto výběru vhodného poskytovatele dostatek času a pozornosti a všímejte si zejména následujících věcí:

A) Ověřte si pověst vytipovaného poskytovatele vašeho budoucího firemního sídla! Pro bezproblémové fungování vaší společnosti je to zcela nezbytné. Krom referencí získaných od někoho, kdo si jeho služby již vyzkoušel, vám k tomu může posloužit i některý z běžně dostupných obchodních rejstříků.

B) Zjistěte si, z jakých adres si u něj budete moci vybrat! Na vhodně zvolené prestižní adrese, jak už nyní víte, skutečně záleží a její vliv na úspěch vašeho podnikání může být opravdu značný.

C) Vyžadujte co nejširší spektrum doprovodných služeb! Každodenní chod vaší kanceláře musí být totiž co nejlépe zajištěn a tak se neobejdete bez takových věcí, jako je plně funkční recepce, zajištění telefonického spojení, přebírání pošty a také řada administrativních úkonů od kopírování dokumentů až po výpomoc s reklamními materiály a podobně.

Vaše volba do značné míry ovlivní celý váš byznys

Je tedy zřejmé, že to, jakého poskytovatele firemní virtuální kanceláře si pro podnikání zvolíte, ovlivní váš byznys poměrně zásadním způsobem. Pokud si vyberete někoho solidního a schopného, kdo se o vše potřebné postará jako skutečný profesionál, může být zřízení sídla na prestižní adrese prvním a zároveň tím nejlepším krokem na cestě k vašemu podnikatelskému úspěchu.

Nebo si myslíte, že na tom, odkud oficiálně řídíte váš byznys, až tolik nezáleží? A máte už s virtuálními sídly nějakou zkušenost nebo to bylo dnes poprvé, co se vám informace o tomto způsobu podnikání dostaly do ruky?