Využití kritického myšlení v praxi

Člověk se celý život vzdělává, protože společnost se vyvíjí a nároky na jedince se zvyšují a mění. Vždy je potřeba dobře čelit něčemu, co nás denně obklopuje a s čím se setkáváme skoro na každém kroku. I kritické myšlení potřebuje dobře pochopit.

Používání kritického myšlení

Současná hektická doba nás často nutí k nejrůznějším myšlenkám. Co je vlastně kritické myšlení a jak se odlišuje od kritiky? Co nám pomůže v orientaci mnoha informací, které se na nás denně valí a je těžké poznat chybné argumentování? To vše a mnohé jiné se naučíte v kurzu, který si klade hned několik cílů v této oblasti. Především poznáte přístupy k problematice kritiky. Dozvíte se, jak to dopadá, když se někdo chová nekriticky, a dokonce přistupuje ke všemu se stereotypním myšlením. Poznáte několik nejčastějších chyb a omylů, které se dělají v myšlení, ale také v rozhodování. Jednodenní kurz se vám pokusí objasnit nejžhavější otázky interaktivní formou. Načerpáte informace o technikách a podstatách kritického myšlení a jak se dále prohlubují a používají nejen v pracovním, ale rovněž v osobním životě. Seznámíte se s několika technikami a s jejich konkrétním uplatňováním v praxi. Jak se říká, všeho s mírou, proto si naopak osvojíte i způsoby, jak to nepřehnat s kritickým myšlením.

Kurz se závěrečným certifikátem

Kritické myšlení je otevřený kurz, který pořádá MotivP. Můžete si vybrat termín v květnu, v červnu, říjnu nebo listopadu. Všechny kurzy se uskuteční pod vedením lektora Františka Hroníka. Jedná se o celodenní program, od devíti do sedmnácti hodin. Cena kurzu zahrnuje kromě materiálů také celodenní občerstvení. Po absolvování získáte závěrečný certifikát. Jestliže se rozhodnete toto téma zahrnout do vašeho firemního vzdělávání, kontaktujte pořádající firmu, aby vám byla vypracována výhodná nabídka na míru.