Balené uhlí na zimu

Sezóna, kdy je potřeba doma topit je mnohem delší než ta s přirozeným teplem. Už se začínáte připravovat na nové období, kdy budete pravidelně běhat ke kotli přikládat? Využijte výhodné letní akce, kde vás čekají pěkné mimosezónní ceny! 

Uhlí jako nejlevnější palivo

V současné době patří k trendům pytlované uhlí, i když je dražší než sypané. Uhlí se stále řadí mezi nejlevnější paliva, ale balené uhlí má svoje výhody. Za prvé se pečlivě třídí a komfort při manipulaci je nesrovnatelný v porovnání s klasickým sypaným. Co lze dál očekávat? Například nové a moderní kotle mají takto úsporu paliva až o třicet procent. Automatizované kotle se jednoduše obsluhují, mají vysokou účinnost a dost se podílejí na snížení znečištění ovzduší. Uhlí se obecně dělí na hnědé, černé a na koks. Černé uhlí se dále dělí na černé kamenné, antracit, plynové uhlí a koksovatelné druhy. Pro vás je však důležité, že jeho nákup není spojen s návštěvou uhelných skladů, můžete si ho objednat online a palivo vám dovezou až domů. Jistě vás maximálně potěší, že doprava je po celé ČR zdarma. 

Pytlované uhlí s dobrou kvalitou

Jakmile si pořídíte pytlované uhlí, budete mít tím záruku, že si skutečně pořizujete přesné množství. Můžete si vybírat pytlované černé a hnědé uhlí, balené hnědé a černé uhlí, kovářské uhlí. Zákazníci se nejvíce zajímají o pytlované uhlí Ořech 2. Uhlí se balí do igelitových pytlů, což je ideální pro zachování správných vlastností paliva během celé doby skladování. K dispozici je například tříděné pytlované černé uhlí pro klasická kamna, kostka. Jedná se o velice kvalitní, extra tříděné kousky bez prachu z ruské Sibiře, které je známé pod značkou CZUK®. Typické je dlouhé rovnoměrné a vydatné hoření, a to ve frakci 40 – 90 mm. Toto čistě energetické uhlí dost dobře hoří, má stupeň spékatelnosti nula, při správném spalování po něm zůstane jemný popel. Kotel se zanáší sazemi jenom minimálně.