Kalibry jsou nenahraditelné nejen ve strojírenské výrobě

V průmyslovém segmentu se bez měřicích a kalibračních nástrojů rozhodně neobejdete, protože jedině s nimi docílíte vysoké kvality a efektivity práce. Pro kontrolu vnitřních a vnějších rozměrů se používají kalibry, které si však spousta laiků plete s měřidly, přitom se nejedná o totéž. V následujících řádcích se zaměříme právě na kalibry, jichž existuje hned několik druhů.

Kalibry mají jeden primární účel, a to porovnat, jestli je skutečný rozměr výrobku stejný jako na výkresu. U kalibrů totiž není žádná stupnice, disponují pouze dobrou a zmetkovou stranou, a tak je jejich použití snadné. Kontrolní oddělení tak bude pracovat na špičkové úrovni, a to díky správným nástrojům.

Kalibry se rozdělují na několik skupin

S kalibry se setkáte hlavně ve strojírenské oblasti, kde se vyrábí závity. Kalibry jsou k dostání v mnoha variantách, a to podle toho, k jakému účelu se mají používat. Dobrá strana kalibru je delší a zmetková kratší. Kontrola je potom velice snadná. Když se dobrá strana do otvoru vejde a zmetková nikoliv, výrobek je správný. V opačném případě se jedná o zmetek. Zlepšíte tím svou pověst, protože začnete vyrábět méně zmetků.

Kde koupit kalibry?

Jestliže hledáte prodejce kalibrů a měřidel, obraťte se na společnost Michovský – TOOLS s.r.o., která má všechny nabízené kalibry zveřejněné na svých stránkách Kalibry.cz. Vybrat si můžete kalibry závitové, s nimiž kontrolujete závity. Dále pak se setkáte se závity válečkovými pro kontrolu vnitřního průměru válcového otvoru obrobku. Michovský – TOOLS s.r.o. má kompletní sortiment včetně UNJ, NPTF, UNJEF, UN, UNS, BSW, RC, RP a další. Portfolio je široké.

V případě zájmu není problém ani výroba na míru. Pouze zašlete výkres, podle něhož má být kalibr vyroben. Společnost vám vždy vyhoví.