Lze bělit zuby i doma?

Také se často rozplýváte nad bělostným úsměvem mnohých celebrit? Pravdou je, že jejich dokonalé bílé zuby nejsou výtvorem Matky přírody, ale kvalitní prací šikovných stomatologů. Mohou za to obvykle zubaři, zubní hygienici a rovněž i domácí péče. I vy toužíte mít krásné, zdravé a bílé zuby? A sáhněte si rukou na srdce, co pro to děláte? Chodíte alespoň pravidelně, min. 2 krát ročně, na zubní prohlídky? Samy od sebe se vám vaše zoubky neopraví, ani nevybělí. Budete pro to muset něco udělat.

Abyste měli zářivý úsměv, základem je samotné čištění a péče o zuby. Bez toho to nepůjde a s tzv. american smile se můžete rozloučit. První rada tedy zní: Čistěte si zuby min. 2krát denně a věnujete jim dostatečnou péči. Nestačí jen zoubky „pofidlat“ nahoru, dolů, doprava, doleva. Chce to čas a důkladnost. Druhá rada: Nevyhýbejte se zubním prohlídkám, choďte pravidelně, vaše zuby to potřebují. Jedině tak uděláte krůček kupředu, jak mít bílé zuby a hlavně zdravé!

Úsměv a zuby jsou obvykle tím prvním, čeho si na člověku všimneme. Nelze tuto část obličeje přehlédnout, ani schovat a v každém případě jsou zuby naší vizitkou a mnohé o nás samotných prozradí. Často si totiž vytváříme první obrázek právě na základě toho, jaký úsměv na nás daná osoba vycení. Když je čistý, bílý, ihned v nás utkví představa o člověku, který o sebe pečuje a se kterým budeme dále rádi komunikovat. Ale když je tomu naopak? Zuby jsou zažloutlé, dokonce může některý z nich chybět, jakou představu v nás vyvolá tento fakt? Určitě spíše negativní!

Co tedy můžete udělat pro to, abyste měli krásné a bílé zuby? Již bylo řečeno, že nesmíte zanedbávat domácí péči o zuby i návštěvu stomatologa. Kromě toho, je možné i bělení zubů doma. V současné době jsou k dostání různé produkty, kterými lze zuby bělit. Zapomeňte však na nejrůznější babské rady, které mohou vašim zubům spíše uškodit, než-li pomoci, neboť nejsou klinicky vyzkoušené. Použít lze kupříkladu bělící pasty, gely, pera, proužky a další způsoby. Záleží na tom, co vám bude více vyhovovat. Velmi důležitá je však kvalita daného produktu, který si pořídíte.

Ač si můžete nechat vybělit zuby u zubního hygienika, mnohem levnější je domácí bělení, což je velkou výhodou. Aplikace je jednoduchá a zvládne ji každý. Předností je výběr z několika možností bělení, o kterých jsme se již zmínili. Vybrat si můžete bělící pastu, gel, pero, prostě to, co vám lépe vyhovuje. Bělit zuby si můžete kdykoli, kdy budete mít čas, aniž byste museli někam chodit. Doma máte také soukromí a větší pohodlí. Domácí bělení je bezpečné a šetrné.

Zkuste si taky vybělit zuby doma a uvidíte, jak budete z konečného výsledku nadšení.